Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prodloužení PN

Autor Hana
Předmět Prodloužení PN
Dotaz

Dobrý den,

děkuji za odpověď. Možná ještě pro upřesnění: dne10.5.2009 to bude rok, co pobírám nemocenské dávky. Lékař mě na to upozornil, s tím, že mi pravděpodobně skončí PN a já si mám požádat o invalidní důchod.  Určitě se inv.důchod nestačí vyřídit do 10.5.2009. Proto mě zajímá, jestli musím nastoupit do zaměstnání  nebo jestli ještě existuje nějaká možnost prodloužení PN a za jakých podmínek. Ještě jednou děkuji. Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

lékař Vám může prodloužit pracovní neschopnost i po roce nemoci. Jen upozorňuji, že pokud Vám bude přiznán PID, tak vám bude přiznán už od doby žádosti o důchod. Proto také možná lékař nechce prodloužit pracovní neschopnost.

S pozdravem Václav Krása