Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prodloužení nemocenské + ID

Autor Jana Horčicová
Předmět Prodloužení nemocenské + ID
Dotaz pokračování dotazu. 21, prosince mi napsali posudek, že se nejedná o dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav. A poslali mě abych si nechala prodloužit nemocenskou, a pak zažádat znovu, divili se, že jsem podala žádost zpětně. Teď nevím, zda mám podat námitku proti posudku, nebo to nechat tak, a až po stabilizaci zdrav, stavu zažádat znovu. Zdrav. problémy nechci popisovat, co se 40 let kazí, za rok nespravíte. Byla bych ráda, kdybych dostala Vaši odpověď s Vašim názorem. Jsem z toho všeho zmatená. Dnes zašlu 500,- na sbírkový účet. Děkuji moc. Krásný zbytek dne.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Horčicová,

přiznám se, že je to poměrně zmatečné a zvolit správný postup je v této věci složité. Doporučuji Vám, abyste si v každém případě nechala prodloužit nemocenské dávky, protože to máte alespoň nějakou jistotu. Pokud jste žádala o ID, tak byste měla dostat rozhodnutí o tom, zda Vám byl přidělen ID a jakého stupně. Samotný posudek nic neznamená. Důležité je rozhodnutí OSSZ. Až jej obdržíte, tak můžete podat námitku, která se adresuje na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5, ale musíte ji poslat prostřednictvím Vaší OSSZ, kde jste žádala o ID.

Předem Vám děkuji za Váš příspěvek na sbírkový účet NRZP ČR.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji