Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prodloužení invalidního důchodu

Autor Kateřina Šimáková
Předmět prodloužení invalidního důchodu
Dotaz Dobrý den.Manžel měl těžký úraz nohy.Byl mu uznán in.d.I stupně. Ale bylo mu řečeno,že pouze na rok.Chci se zeptat,jak to bude po tom roce?(teď to již bude rok).To musí sám žádat o prodloužení,nebo si ho sami pozvou k posudkové komisi??Předem děkuji za Vaši odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šimáková,

pokud je v rozhodnutí určeno datup do kdy je ID přiznán, potom takový ID po uplynutí doby zaniká. Proto je nezbytné, aby Váš manžel co nejdříve kontaktoval OSSZ a požádal o prodloužení pobírání ID. Počítejte s tím, že bude provedeno nové posudkové řízení.

S pozdravem Václav Krása