Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prodloužení ID I.stupně

Autor Libor Žákovec
Předmět prodloužení ID I.stupně
Dotaz

Dobrý den,

obdržel jsem od OSSZ rozhodnotutí o tom, že má přiznaná invalidita pokračuje. V předchozích letech bylo na dokomunetu vždy uvedeno do kterého data toto rozhodnutí platí. Většinou na 3 roky. Letos ale bylo uvedeno, že pouze, že invalidita trvá. Mám tedy uvažovat, že je to opět na 3 roky nebo byly v legislativě provedeny nějaké změny.

Moc děkuji za odpověď.

L.Žákovec

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Žákovče,

žádné změny nebyly v této věci provedeny. je to tak, že posuzující orgán má právo Vás kdykoli předvolat ke kontrole zdravotního stavu.

S pozdravem Václav Krása