Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

procent.uelní hodnoceni diagnoz pro určení stupně invalidity

Autor Danuše Dupalová
Předmět procent.uelní hodnoceni diagnoz pro určení stupně invalidity
Dotaz

Dobrý den, včera mi byla posudkovým lékařem stanovena invalidita II. stupně. Mám několik diagnoz: Catarakta progresiva oc.dx.Artefakia oc.sin. Chorioretipathia centralis oc.sin/ po operaci katarakty/Dystrophia cornee sec. Fuchs oc. utrq. Gonarthrosis l.dx.gr. III. Gonarthrosis l.sin.gr. II. Hypertenzní choroba I. st. dle WHO. Chronický alg .sy vertebrogenni. MDS low risk RMCD s deficitem folátu, stav po strumectomii a hysterectomi Smíšený anxiozně depresivni sy  s fobickými rysy v anam.. Hepatopathia chron.

Jsem po operaci katarakty  v PN od 15. 9. 2009. PN mi má skončit 29. 9. 2010 Během PN se můj zdravotni stav zhoršil, začala mne bolet obě kolena, bolest se stupňovala,  tak že jsem podstoupila artroskopii pravého kolene 24.6. 2010. Operace  mne bohužel nepomohla. Nepomáhá mi ani rehabilitace.Obě nohy mne bolí i v klidu., léky proti bolesti nezbírají .Značně se zhoršilo vidění na druhém oku. Vidím značně rozmazaně do dálky i do blízka. Brýle nepomáhají ,

Jsem učitelka a ředitel mne kvůli špatnému vidění nezaměstná.Nevím, jak dále postupovat. Zajímalo by mne jaké je procentuelní hodnocení  jednotlivých diagnoz. a zda má smysl podat NÁMITKU a co je potřeba do ní uvést., Předem Vám mnohokrát děkuji za odpověď. Dupalová

Posudkový lékař mi vyměřil snížení pracovní schopnosti o 60%. / 50% + 10%/

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dupalová,

posudkový lékař postupoval podle vahlášky č. 359/2009 Sb., o posuzování invalidity. Stanovil hlavní diagnozu a k ní přidal maximum, to je 10 %, další siagnozy. Přesto se domnívám, že vždy má smysl podat námitku. Ve výše uvedené vyhlášce si můžete sama najít jaké rozpětí hodnocení má Vaše zdravotní diagnoza.

S pozdravem Václav Krása