Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pro pozdní přešetření ID pozastavena výplata důchodu

Autor Martina Petráková
Předmět pro pozdní přešetření ID pozastavena výplata důchodu
Dotaz

Dobrý den,

manžela si po 7letech pozvali na přešetření PID, ale v době kdy už měl být posudek hotov a odeslán na správu do Prahy. kvůli této chybě posudkové lékařky, mu výplatu pozastavili a čekalo se až na výsledek posudku. Ten po 4 měsících (čekalo se na psychologické vyštření) vyšel tak, že plný důchod nadále trvá.

Vyplatí manželovi zpětně důchod za ty pozastavené 4 měsíce?

A kdy nejdříve si ho mohou znovu pozvat?

 

Děkuji Petráková

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petráková,

podle mého názoru neměla být výplata důchodu pozastavena. Je samozřejmé, že důchod musí být doplacen. Pokud byste s tím měla nějaký problém, prosím, abyste se mi ozvala na adresu v.krasa@nrzp.cz.

Doporučuji Vám, abyste napsala žádost přímo na generálního ředitele České správy sociálního zabezepčení JUDr. Jiřího Biskupa, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Můžete mu napsat, že jste celou věc konzultovala se mnou.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji