Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přiznání PID

Autor Lenka
Předmět Přiznání PID
Dotaz

DObrý den pane Kráso,
Moc vám děkuji za odpověd na muj dotaz. Opět se chci zeptat jak sem žádala o ČID 9.11 09 a 9.12 09 mi byl přiznán,ale ještě ho nepobíram. Vy jste mi napsal, že mohu při ČID čerpat 70 dní nemocenské, ale mě má muj ortoped po roce nemocenské ukončit neshopenku 8.1 2010 a já pak musím zajít do zaměstnaní, kde dostanu výpověď, protože pro mě takhle postženou nemají práci.To mě má ortoped vystavit neschopenku na jinou diagnósu hned jak ukončí tu první ? nebo jak. A kdy mám zažádat o PID na dovyléčení.
Děkuji moc za brzkou odpověď a šťastný nový rok.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

musím se Vám omluvit, protože 70 dní nemocenské je pouze u invalidity III. stupně, u ostatních stupňů je maximální doba čerpání nemocenské 380 dní. O PID můžete zažádat především na doporučení Vašeho lékaře a to třeba okamžitě.

S pozdravem Václav Krása