Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přiznání invalidního důchodu a potřebná doba pojištění

Autor Petra
Předmět Přiznání invalidního důchodu a potřebná doba pojištění
Dotaz Dobrý den, pokud vás nebudu příliš otravovat s dotazem, již jsem projela otázky a různé weby na internetu, avšak si nejsem jista a odpověď bych potřebovala od někoho potvrdit - tento týden jsem absolvovala sezení před posudkovou komisí a pí doktorkou mi byl přiznán inval. důchod 1. st., avšak mi bylo sděleno, že konečný "verdikt" přijde až z Prahy. Tento rok (24 let) jsem dokončila vzdělání (bc), nyní jsem 2 měsíce na ÚP, studovala jsem od 1. 9. 2006 na střední škole bez přerušení až do 17. 6. 2014, mám prosím tedy šanci na schválení a případně, vypočte se důchod touto rovnicí: základ 2.340,- krát 0,5 × potřebná doba pojištění (myslím, že jsou to 4 roky, nejsem si jista)...popřípadě, musím být stále vedena na ÚP (platba zdravotního poj.) i v případě výdělku do 4.500,- Kč. Velice děkuji za odpověď a přeji pěkný den, Petra

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petro,

pokud jste studovala bez přerušení, tak Vám bude počítáno šest let - od 18 let. Jinak je nutné, abyste byla dále vedena na úřadu práce jako uchazečka o zaměstnání. První rok evidence Vám je počítán do odpracované doby nároku na starobní důchod. Pokud budete mít výdělek vyšší než 4.500 Kč tak nemůžete být v evidenci úřadu práce.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz .