Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přiznání invalidního důchodu

Autor Irena Polejová
Předmět přiznání invalidního důchodu
Dotaz

Dobrý den, mám půl roku diagnostikovanou a léčenou seropozitivní revmatickou artritidu. Je mi 53 let a pracuji jako vedoucí na reklamačním oddělení pouze ve dvanácthodinových směnách po celý rok, kdy celou směnu stojím na jednom místě a řešení reklamací je nesmírně stresová záležitost. Stres reumatu neprospívá. Jelikož si neumím stěžovat revmatoložka má asi pocit, že mi nic není. Ve skutečnosti trpím nejen bolestmi malých kloubů, ale hlavně obrovskou únavou. Mám možnost zažádat si o částečný invalidní důchod i bez předchozí neschopnosti?Změnit zaměstnání nemohu, v mém věku a v Liberci bych již žádnou práci nenašla. Děkuji za odpověď I.Polejová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Polejová,

teoreticky si samozřejmě můžete podat žádost o ČID, ale bez zdravotních zpráv, které by takoou možnost indikovaly, se obávám nebudete úspěšná. Musela byste mít delší dobu zdravotní obtíže, a Váš ošetřující lékař by musel konstatovat pokles pracovních schopností z důvodu zdravotního stavu. 

Přeji Vám všechno dobré v roce 2010.

Václav Krása