Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přiznání ID

Autor RadekB
Předmět Přiznání ID
Dotaz

Dobrý den,

jsem v následující situaci: dlouhodobě nepříznivý zdrav. stav, po rakovině s trv. následky a další diagnózy vyžadující stálou péči. Současně jsem na plný úvazek zaměstnán (částečně "z milosti"). Chtěl bych se zeptat, zda je možné v takovém případě přiznat invalidní důchod. Díky za odpověď!

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Radku,

samozřejmě, že je možné přiznat ID. Pokud je člověk zaměstnán. Ale předpokladem je dlouhodobá pracovní neschopnost. Představa, že budete normálně pracovat a požádáte si o ID není logická. Proč byste měl pobírat ID, když pracovat můžete. Z tohoto důvodu se obávám, že taková žádost by neměla smysl.

S pozdravem Václav Krása