Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přiznání ID

Autor Lucie
Předmět Přiznání ID
Dotaz

Vážený pane krása,manžel je po dvou operacích páteře,navíc má vrozený zúžený kanálek,kořenový syndrom, pooperační jizvy mu tlačí na míchu, takže bolesti mu opět vystřelují do noh. Lékař mu radí další operaci, u které je již velké riziko ochrnutí.Pobírá částečný invalidní důchod. Jelikož není schopen práce, nemůže dlouho sedět, stát, požádal si o plný invalidní důchod. Lékařka mu však řekla, že podle nových tabulek po první operaci není vůbec nárok na důchod, po druhé pouze na částečný . Lze se odvolat k přezkoumání stavu?Jak dál postupovat?Opravdu jsme bezradní.V dnešní době těžko shání práci zdravý člověk,natož tak nemocný.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lucie,

samozřejmě, že se můžete bránit. Můžete podat námitku, a to do 30 dní po obdržení rozhodnutí. Jen Vás upozorňuji, že základní problém je ve vyhlášce č. 359/2009 Sb., o posuzování míry invalidity. Námitka se podává prostřednictvím OSSZ na ČSSZ.

S pozdravem Václav Krása