Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přiznání ID 3

Autor Helena Domanská
Předmět Přiznání ID 3
Dotaz Dobrý den pane Kráso. Poraďte prosím. 3.3 mi byl přiznán ID 3stupně. Bylo mi řečeno, že musím dát v ten samý den výpověď a ukončit neschopenku. OSSZ má na vyřízení ID 90 dní. Ještě v březnu jsem dostala poslední výplatu nem. dávky, ale co dál? 21.3 jdu na operaci páteře a já 2 měsíce zůstanu bez peněz. Mohu si někde zažádat o nějakou podporu? Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Domanská,

není vůbec pravda, že v den přiznání ID musíte ukončit pracovní poměr. I při 3. stupni ID můžete pracovat, a to na menší pracovní úvazek. Obdobně je to i s dávkami v pracovní neschopnosti. Tyto dávky se vyplácejí 70 dní i při 3. stupni ID. Proto Vám doporučuji, abyste pracovní poměr nekončila. Dále se přesvědčte, až dostanete rozhodnutí o přiznání ID, zda náhodou v rozhodnutí nemáte poznámku, že můžete pracovat za mimořádných podmínek. Potom by se na Vás nevztahovalo žádné omezení o rozsahu pracovní aktivity.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.