Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přiznání ID

Autor Zlatka
Předmět Přiznání ID
Dotaz Dobrý den, je podmínkou pro přiznání ID nějaká dlouhodobá PN? Pokud by mi byl ID přiznán,vystavuji se nějakému"finančnímu" riziku (např nevýhody u zaměstnavatele,ztráta nároku na nemocenskou při PN např s běžnou angínou,...) Máte zkušenost s přiznáním ID při středně těžké CHOPN? Děkuji a přeji hodně zdraví.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zlatko,

přiznání ID musí zpravidla předcházet dlouhodobá pracovní neschopnost, alespoň šest měsíců a k tomu zdravotní stav, který indikuje dlouhodobé zdravotní postižení. Žádné sankce Vám nehrozí, naopak zaměstnavatel má při zaměstnavání příjemců ID určité výhody. Pouze u dávek v nemoci je omezena doba výplaty na 84 dní.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz