Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přiznání ID

Autor Ludmila
Předmět přiznání ID
Dotaz

Dobrý den ! Jsem diabetik  již 36.let. Od dětství jsem na inzulínu a posledních 5. let na inzul. pumpě, cukrovka je vcelku kompenzovaná, ale poslední 2.roky jsem prodělala hodně laiserových ošetření  obou očí pro krvácení sítnice. V dubnu jsem prodělala operaci "P" oka sítnice a sklivce, kde mám momentálně silikon. olej ( vidím neostře , skoro nic)a v prosinci jdu na operaci s "L"okem na totéž.... Hodně jsem odkázána na manžela. Ptám se, zda mohu požádat o PID v rámci tohoto stavu, zda mám šanci., i když vím, že zhodnocení závisí na posudkovém lékaři. Předem děkuji  za názor! 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ludmilo,

¨nedokážu posoudit zda byste měla nárok na ID, obávám se však, že to může být složité. Přesto nic nedáte za to, když o ID požádáte. proto Vám doporučuji, abyste to zkusila.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.