Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přiznání ČID

Autor Adam
Předmět Přiznání ČID
Dotaz

Dobrý den,

žádal jsem o přiznání ČID a to z důvodů, že mám amputaci třech prstů na dominantní ruce, tedy I, II, III, částečně poškozenou hybnost v prstech IV a V. Jak můj praktický lékař, tak rehabilitační lékař, za kterým mne poslal PL, mne ubezpěčovali, že mám na ČID nárok. Že můj stav je trvalý a není způsob jak jej zlepšit. Když jsem přišel k PL, tak ten mi řekl, že jelikož mám středoškolské vzdělání, tak mé omezení není nijak veliké, že se svým vzděláním  přece musím pracovat hlavou a né rukama. A pokud bych byl vysokoškolák, tak pravděpodopnost přiznání ČID je velmi mizivá. Abych řekl pravdu, tak tento přístup mne dostal do kolena. PL mojí žádost zamítnul a odůvodnil to tím, že mé poškození nesplňuje normu 33% na přiznání ČID. Nevím podle jakých kriterií se to hodnotí a chtěl jsem se zeptat, zda má vůbec smysl o ČID bojovat nebo ne. Ale po takovém odůvodnění a laxním přístupu PL mám chuť se prát až do krve. Děkuji za reakci.

 

Adam

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Adame,

jedinou možností, kterou nyní máte, je podat správní žalobu z důvodů nepřiznání ČID. Případnou žalobu by Vám pomohla sestavit poradna NRZP ČR, tel. : 266753427 e-mail : poradna@nrzp.cz

S pozdravem

Václav Krása