Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přiznání ČID = odebrání léčby?

Autor Katka
Předmět Přiznání ČID = odebrání léčby?
Dotaz

Dobrý den,

ráda bych vás požádala o radu. Mám roztroušenou sklerozu (postižená hybnost ruky, kterou píšu a jedné nohy). Žádám o ČID. V RS centru mi však řekli, že když mi ČID důchod přiznají, odeberou mi léčbu a žádnou nebudu mít.

Mohou to udělat? Jaký k tomuto kroku opravňuje předpis?

S pozdravem a hezký den

Katka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Katko,

to je samozřejmě nesmysl. Byla by to diskriminace. Můžete si klidně o ČID požádat. Pokud by Vám někdo vyhrožoval tím, že Vám bude omezena léčba, hned se na mě obraťte na adresu v.krasa@nrzp.cz.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.