Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na péči

Autor Daria
Předmět příspěvek na péči
Dotaz Dobrý den, od letošního července má můj manžel diagnostikován B-buněčný lymfom z velkých buněk dg.3, komplikace v podobě protahované serozní sekrece z operovaného třísla. Opakují se záněty z důvodu kterých musí být hospitalizován. První chemoterapie mu byla podána v rámci hospitalizace a na další jezdíme ambulantně. Byl mu přiznám invalidní důchod stupeň tři. Požádala jsem o příspěvek o osobu blízkou. Byla mu přiznána lehká závislost, stupeň I. Dle mého názoru nesplňuje víc bodů než čtyři, které mu byly uznány. Na úřadu mi řekli, že se mohu odvolat, ale na odvoláni není stanovena lhůta do které musí být vyřízena, a že to může trvat i půl roku. Já nevím co bude za půl roku. Nebude zákon o sociálních službách novelizován aby k onkologickým pacientům přistupoval jinak? U těchto pacientů se může zdravotní stav změnit ze dne na den, to nikoho nezajímá. Děkuji za odpověď Daria Koždoňová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dario,

pokud Váš manžel je dlouhodobě v pracovní neschopnosti, tak by mu mohl být přiznán ID III. stupně, ale pouze na omezenou dobu. Pokud se jedná o příspěvek na péči, odvolat se můžete do 15 dní po obdržení rozhodnutí o přiznání PnP v I. stupni. Pokud Vám již tato doba uplynula, můžete podat novou žádost. Odvolání se podává prostřednictvím ÚP, který vydal rozhodnutí, ale adresuje se na Odbor odvolacích agend MPSV ČR, Podskalská 19, 128 02 Praha 2. 

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.