Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na bydlení

Autor Alena Břízová
Předmět příspěvek na bydlení
Dotaz Dobrý den, jsem nově invalida 3.stupně. Před tím i po přiznání zvýšení důchodu pobírám př. na bydlení. Teď mi ale přišel velmi nízký výměr, předběžně jsem si to počítala na internet. kalkulačce a liší se to tak o 1000 Kč. Řekly mi, že je to tím, že se mi zvětšil příjem, ale s tím jsem počítala u předběžného výpočtu. Doplácím tedy i za tu dobu, kdy mi byl důchod zpětně přiznán, a já tehdy brala příspěvek podle příjmu za 2.stupeň, i když byl už vlastně 3.stupeň, nebo proč je tam takový rozdíl? Děkuji za odpověď Břízová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Břízová,

je tomu skutečně tak. Pokud jste již několik měsíců pobírala plný ID a k tomu příspěvek na bydlení bez krácení, musíte vše dorovnat. 


S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.