Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PRISPEVEK NA AUTO -DPH

Autor LENKA KLIMKOVA
Předmět PRISPEVEK NA AUTO -DPH
Dotaz DOBRY VECER-PRISTI ROK SI BUDEME VYRIZOVAT PRISPEVEK NA AUTO.V PORADU CERNE OVCE JSEM ZASLECHLA-ZE SI MUZEME ODECIST DPH.CHCI SE ZEPTAT ZDA JE TO OPRAVDU PRAVDA.S POZDRAVEM LENKA BZENEC

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Klimková,

příjemce příspěvku na nákup motorového vozidla může požádat finanční úřad o vrácení DPH u zakoupeného vozu. Maximální vrácená částka je 100 tisíc Kč. Jen upozorňuji, že pokud byste kupovala ojeté auto v autobazaru, potom předmětem vracení DPH je pouze část DPH, která se vztahuje k rozdílu ceny nákupní a ceny prodejní.

S pozdravem Václav Krása