Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek a důchod

Autor David
Předmět příspěvek a důchod
Dotaz Dobrý den, chtěl jsem se Vás zeptat v květnu minulého roku mě byl přiznán příspěvek na péči 2 stupně kde jsem to operaci kyčle kde mi byla kloubní jamka odebrána na pořád a zkrat končetiny je 7 cm kde mi bylo řečeno že už celý život musím chodit o francouzských holích a dnes mi byl snížen plný invalidní důchod z 3 stupně na 2 stupeň. Je to možné že neujdu ani 150 metrů manželka se musí o mě starat ani obuv si sám nezavážu a oni mi při příspěvku na péčí sníži důchod děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Davide,

myslím si, že Vám stupeň ID nebyl snížen kvůli tomu, kolik ujdete metrů, ale pravděpodobně posudkový lékař usoudil, že můžete pracovat na víc úvazku. proti rozhodnutí posudkové komise můžete podat do 30 dnů námitku. Námitka se odesílá na adresu ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5, ale musíte ji odeslat prostřednictvím OSSZ, která rozhodla o snížení stupně Vašeho ID. Do námitky stačí napsat, že podáváte námitku proti rozhodnutí č. ze dne, a to proto, že nedošlo k zlepšení Vašeho zdravotního stravu, ani k adaptaci na zdravotní postižení a jste přesvědčen, že posuzující orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti Vašeho zdravotního stavu. Bylo by také dobré, pokud by Vámj Váš ošetřující lékař dal písemnou zprávu, že nedošlo ke zlepšení Vašeho zdravotního stavu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji