Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přezkumné řízení

Autor Olga Malá
Předmět přezkumné řízení
Dotaz

Dobrý den,dnes jsem byla u přezkumného řízení MPSV,kde mi opět zamítli inval.důchod s tím,že můj zdravotní stav neodpovídá žádnému stupni ID.Přesto že jsem doložila zhoršení mého zdr.stavu,kde bylo konstatováno těžké poškození páteře (MR a vyšetření specialisty neurol.kliniky FN Hradec Králové).Ted už bude následovat jen rozhodnutí soudu a mě by zajímalo,čím se bude soud při rozhodování řídit,zda závěry komise MPSV (tedy vlastně zástupcem žalované strany a nebo vyjádřením odborníků z neurol.kliniky FN HK?)Nebo případně jaký bude další postup. 

 

 

                                   Děkuji

                                    Olga Malá

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Malá,

až bude probíhat soudní řízení, tak soud bude posuzovat především zda posuzující orgán vzal v úvahu všechny okolnosti, které jsou spojeny s Vaším zdravotním stavem. je třeba se na tuto argumentaci připravit a tvrdit, že posuzující orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti Vašeho zdravotního postižení a možnost Vašeho zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.