Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přezkumná komise - ID.

Autor Radim Huczala.
Předmět Přezkumná komise - ID.
Dotaz Vážený pane Krása, v květnu roku 2010 jsem byl posudkovým lékařem OSSZ v Karviné uznán invalidním v 1.stupni od dubna 2010, kdy proběhlo moje lékařské vyšetření. Posudkový lékař OSSZ v Karviné mi ůstně sdělil během pohovoru se mnou, že přeskum mého zdravotního stavu bude za dva roky, tedy letos v květnu. Proto se vás chci zeptat, zdali mi příjde písemné vyrozumění poštou z OSSZ, abych se podrobil lékařské prohlídce, nebo zdali musím o ID znovu žádat. Můj zdravotní stav se za ty dva roky hodně zhoršil, usiluji nyní o 3.stupeň.Jak mám dále postupovat?S poděkováním a pozdravem Radim Huczala.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Huczalo,

pokud nemáte přímo v rozhodnutí napsáno, že doba přiznání ID I. stupně je pouze na dobu určitou s uvedením termínu ukončení výplaty, nemusíte nic dělat. V případě, že se Váš zdravotní stav zhoršil a chcete vyšší stupeň ID, musíte o něj požádat na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása