Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přezkum invalidního důchodu

Autor Eva
Předmět přezkum invalidního důchodu
Dotaz Dobry den, mela bych na Vas dotaz ohledne prezkumu invalidniho duchodu. Mam ID 1. Stupne cca 3 roky a byla jsem vyzvana abych lekarskymi zpravami dolozila svuj stav. Zpravy od odborneho lekare jsem predala sve obvodni lekarce a ta po dplneni formularu vse zaslala na ČSSZ. Muj dotaz zni jakou lhutu ma ČSSZ na to abych dostala vyjadreni zda mi ID zustava nebo mi je odebran a nebo jestli pujdu pred komisi. Predem Vam moc dekuji za odpoved, nejsem schopna nikde zjistit lhutu, nasla jsem, ze by to snad melo byt do 30 kal. Dnu ale nejsem si jista. Jiz cekam pres mesic a pul a nevim co delat, jak dlouho mam jeste cekat. Predem moc dekuji za odpoved. Eva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

správní lhůta k posouzení míry invalidity je 90 dní. Bohužel, tato lhůta není často dodržována, protože posudková služba je personálně poddimenzovaná. Myslím si, že s velkou pravděpodobností nebudete pozvána k posouzení zdravotního stavu. Je to všechno důsledek špatného stavu posudkové služby.

S pozdravem Václav Krása

Dovoluji si Vás požádat, abyste si prohlédla reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Tím zase pomůžete mně. Děkuji.