Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přezkum zdravotního stavu

Autor Marie
Předmět přezkum zdravotního stavu
Dotaz Dobrý den, mám dotaz na koho a kam se obrátit o přezkum zdravotního stavu, když jsem neuspěla s námitkou a kdy mi přišlo už i rozhodnutí z ČSSZ O NEPŘIZNÁNÍ ID. Děkuji Vám. Marie

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marie,

další postup v odvolacím řízení je podání správní žaloby ke Krajskému soudu. Správní žaloba by měla být podána ve smyslu porušení zákona posuzujícím orgánem, a to například tím, že nevzal v úvahu všechny skutečnosti při posuzování nároku na ID. Nejlépe bude, obrátíte li se na poradnu NRZP ČR, která Vám může pomoci se sepsáním žaloby. Tel.: 266 753 427, poradna@nrzp.cz.

S pozdravem Václav Krása