Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přezkoumání zdravotního stavu

Autor Šarlejová Iveta
Předmět Přezkoumání zdravotního stavu
Dotaz

Dobrý den, manžel byl 1 rok v plném invalidním důchodu z důvodu úrazu nohy. V únoru mu byl PID odebrán s tím, že se stal OZZ , co pro manžela znamená,že v 33 letech ho nikdo nechce zaměstnat. manžel je slovenský státní příslušník s trvalým pobytev v ČR. na slovensku má na dobu 3 let ČID. Je možné podat žádost na přezkoumání zdravotního stavu i po 3 měsících po odebrání PID v ČR a lékař tak dát nový podnět pro přiznání alespoň ČID stejně jako má přiznaný na Slovensku? děkuji Šarlejová Iveta

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šarlejová,

po třech měsících už nelze podat žádost o přezkum. Je možné pouze si podat novou žádost a pokud nebudete úspoěšná, tak teprve potom podat námitku nebo soprávní žalobu. Jinou možnost řešení suituace nemáte.

S pozdravem Václav Krása