Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přezkoumání a přepočet

Autor Dominika Badová
Předmět přezkoumání a přepočet
Dotaz Dobrý den p.Kráso Jsem v invalidním důchodu teprve od října roku 2012 (cca 4 měsíce). Můj dotaz zní : Invalidní důchod stupeň 1 mi přiznali ještě před operací páteře. Nyní jsem po operaci a známá mi řekla, že teď mohu zažádat o přezkoumání a přepočet tohoto postižení. Nevím, zda to mám zkusit, či nikoli. Prosím Vás tedy o radu. Děkuji a přeji pěkný den Badová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Badová,

záleží na tom zda se Váš zdravotní stav zhoršil. Pokud tomu tak je, doporučuji Vám požádat o vyšší stupeň ID. Pokud tomu tak není, tak Vám tento krok nedoporučuji, protože komise by mohla konstatovat, že po operaci je Váš zdravotní stav lepší a mohlo by dojít i k odebrání současného ID.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.