Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

převod

Autor Ludmila Růžičková
Předmět převod
Dotaz

Vážený pane Kráso,Čssz mne převedla z §39 odst.1,písmeno b do písmena a podle z.č.155/1995. Nikde nemohu najít citaci. Zajímá mě práce a případný převod do starobního důchodu. Jsem vozíčkář, po úraze páteře, ochrnutý na dolní končetiny,inkontinentní,s přerušenou míchou.Pracuji z domova na počítači - dotovaná práce pro tělesně postižené. Mám pocit, že posud. lékař nejednal správně. Zprávu mám ze spinální jednotky v Motole a pos. lékař po mě chtěl zprávu od neurologa. Ale já byl léčen pouze na spinál.jednotce.Děkuji za Vaší odpověď    Růžička

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ružičková,

Vašemu dotazu příliš nerozumím. Pokud byste byla převedena jako osoba pobírající ID podle § 39 odst. 1, písm a), měla byste potíže s Vašim zaměstnáním, ale hlavně to neodpovídá pravděpodobně Vašemu zdravotnímu stavu. Od 1. 1. 2010 platí nová úprava zákona o důchodovém pojištění. Doporučuji Vám, abyste Váš dotaz směřovala na poradnu NRZP ČR, poradna@nrzp.cz. Tam si od Vás vyžádají kopie dokumentů a poradí Vám jak postupovat.

Přeji Vám všechno dobré.

Václav Krása