Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přesun z 2, do 1. stupně - stejný důchod????

Autor bláhová
Předmět přesun z 2, do 1. stupně - stejný důchod????
Dotaz

Vážený pane Kráso, v tomto týdnu mi byla přehodnocena invalidita z původního 2.stupně na 1. stupeň. Jsem bez zaměstnání a jediný můj příjem je 6700 kč za invalidní důchod 2. stupně. Komise mi sdělila, že se výše dávky přesunem do 1.stupně nebude měnit. Mě to přijde divné. Prosím, poskytli mi správné informace? A pokud ne, jakým způsobem se odvolává? Děkuji, Bláhová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Bláhová,

informace jste dostala přesné. Změna mezi 1. a 2. stupněm nemá vliv na výši ID pokud byl důchod přiznán před 1. lednam 2010.

S pozdravem Václav Krása