Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přeskum

Autor Alena Břízová
Předmět přeskum
Dotaz Dobrý den, mám roztroušenou sklerózu, jsem invalida II. stupně. V polovině dubna jsem si zažádala o přezkum z důvodu zhoršení zdrav.stavu. Teď na konci srpna mi přišel Posudek o invaliditě, na rozhodnutí mám ještě vyčkat, kontrola není nutná. Jak dlouho budu ještě čekat? Už jsem to 2x urgovala, a prý mám počkat, že jsou prázdniny.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Břízová,

nejste první, komu se to v poslední době stalo, že obdržel dopis, že z kapacitních důvodů nemohou projednat Vaše podání. Je to porušení správního řádu, ze strany ČSSZ. Můžu Vám pomoci pouze tím, že by se celý Váš případ medializoval. V tom případě potřebuji, abyste mi poslala na moji pracovní adresu v.krasa@nrzp.cz oskenovanou žádost a oskenovaný dopis o tom, že ČSSZ nemůže z časových důvodů projednat Vaši žádost. NRZP ČR shání jednotlivé klienty k tomu, aby dokázala vytvořit tlak na orgány posuzující nároky nejen na důchod, ale i na další dávky pro OZP.

Zároveň bych od Vás na pracovní email potřeboval i souhlas s medializací případu a telefonické spojení na Vás. Jinak v zásadě nemůžete dělat nic, než se pořád připomínat. Správní řád bohužel nestanoví žádnou sankci pro správní orgány, aby je nutil k rychlému řešení jednotlivých žádostí.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji