Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přepočtení ID.

Autor Dana
Předmět přepočtení ID.
Dotaz

Dobrý den měla bych prosbu každý mi říká at si nechám přepočítat ID.Asi tři roky jsem ve 3 skupině ID. Mám 7880 kč invalidní důchod to jest 5480 kč procentní a 2400 kč základní to dělá 7880 kč k tomu mi 2008 zemřel manžel a vdovský důchod mi spočetli 2073 kč celkem tedy mám 9953kč proto Vás prosím o odpověd jestli mám nárok si nechat přepočítat ID Zdá se mi že ID mám malí. Je fakt že když jsme dostávali přidáno nikdy jsem nedostala tu částku co dostávají jiní jednou jsem dostala 50 kč letos 180 kč . proto děkuji velmi za odpověd jestli si to mám nechat přepočítat.Naschledanou Dana Wywialová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Wywialová,

mám pro Vás špatnou zprávu. Invalidní důchod nelze přepočítat. To bylo možné podle staré úpravy, do roku 1995. K úpravě výše ID může dojít tehdy, až splníte nárok na starobní důchod. Starobní důchod bývá zpravidla vyšší než ID.

S pozdravem Václav Krása

 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji