Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přepočítání invalidního důchodu

Autor Jiřina Davidová
Předmět Přepočítání invalidního důchodu
Dotaz

Vážení mam dotaz na počítáni jnvalidního důchodu. Dne 7.12.2009 mi posudková komise odebrala invalidní důchod. S tím že mam žádat i částečný. Ten byl ale zrušen od 1.1. 2010. Přišlo mi rozhodnutí 29.3.2010 že mi přiznávají invalidní důchod č 2. Odvolala jsem se. A přiznali mi invalidní důchod č.2. Ale peníze mi zůstali stejne jako v jedničce. I když je přepočet v invalidním důchodu 2 jinak přepočítán. Jen jsem prý byla ve špatný okamžik na špatném místě. Můžete mi poradit. Děkuji Davidová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Davidová,

vše je v souladu se zákonem. Před 1. 1. 2010 byl pouze plný ID nebo částečný ID, tudíž pro tyto důchody nelze při ID I. stupně snížit důchod. Důležité je, že Vám přiznali nižší procento ztráty pracovních schopností.

S pozdravem Václav Krása