Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přepočet invalidního důchodu .

Autor Dagmar Jakoubková
Předmět Přepočet invalidního důchodu .
Dotaz

Dobrý den vážený pane Krása .      Jsem po těžké operaci bederní páteře. Pracovala jsem v Boschi 7 let nepřetržitý provoz  . Vydělala jsem si krásné peníze na starobní důchod ale na úkor mého zdraví . Když jsem chtěla přeřadit na lehčí práci tak mě nikdo nerespektoval.Bohužél jsem musela skončit  u takové firmy protože jsem po noční směně neudržela ani tužku v pravé ruce a měla jsem strašné  bolesti v zádech .  V roce 2008 jsem byla poslaná na magnetickou rezonanci  a tam zjistili že mám těžké multietážové degenerativní změny po celé páteři  a těžkou rotující skoliozu. Modick 111.Dostala jsem  částečný invalidní důchod . V březnu 26.3.2009 mě zemřela 33letá dcera  na rakovinu prsu . Byla jsem a stále jsem uplně zdrcená její ztrátou .Nebyla jsem schopná pracovat  v kolektivu .V r.2009 jsem byla přizvána k posudková komisy a tam mi byli zvýšené procenta z 35% na 50%  což jsem netušila jaký to má význam .Letos 29.3.2010 jsem podstoupila operaci dekomprese L3,L4,L5. Dne 6.4.2010 jsem měla reoperaci převrtání šroubu .  Zažádala jsem si znova o plný invalidní důchod .

Byl mi přiznán 10.5.2010. Píši Vám  ohladně mého výpočtu  invalidního důchodu .Od nového roku nastali změny v zařazení invalidity .Já Vás tímto prosím zda by jste mi poradil jak mám postupovat  o  nové přepočítání mého invalidního důchodu  s kterým nesouhlasím .Pane Krása prosím Vás myslíte že mám nárok ? Moje známá je stejný ročník jako já a dostala také plný invalidní důchod ale byl jí počítán koeficientem 3 a mě byl vypočítán koeficientem 2  a to je rozdíl 4000,-. Prosím Vás zda by jste mi mohl poradit . S pozdravem Dagmar Jakoubková

 

 

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jakoubková,

 

z Vašeho dotazu usuzuji, že rozdíl ve výši důchodu je způsoben tím, že jste byla zařazena do druhého stupně invalidity, zatímco Vaše  známá do třetího stupně invalidity. Do  30 dnů od obdržení rozhodnutí máte možnost podat proti rozhodnutí námitky k České správě sociálního zabezpečení. V nich je třeba uvést důvody pro zařazení do třetího stupně. Hlavní argumentace bude vycházet z lékařských zpráv. Při  zpracování námitek Vám mohou pomoci pracovníci poradny NRZP. Můžete se na ně obrátit buď telefonicky na čísle 266 753 427 nebo e mailem na adrese poradna@nrzp.cz.

 

Přeji vše  dobré

 

 

Václav Krása