Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přepočet ID

Autor Vladimír
Předmět přepočet ID
Dotaz

Dobrý den,

dostal jsem rozhodnutí OSSZ o změně ID z 1.  na 2. stupeň a s odvoláním na čl.II. bodu 3 zákona č.220/2011 Sb. rozhodnutí o tom, že výše ID po změně zůstává stejná, tj. nepřepočítaná ani nijak neupravená. Jaký tedy má změna stupně význam a je nějaká možnost zvýšení ID v souvislosti s touto změnou?

Děkuji za odpověď, hezký den - Vladimír

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vladimíre,

i když se to zdá nelogické, tak je pravděpodobné, že úřad postupoval správně. Pramení to z toho, že Váš původní ČID činil polovinu částky, pokud by Vám byl přiznán plný ID. Pravděpodobně ID pobíráte delší dobu a tudíž přeřazení se neprojeví na výši ID. Praktické použití je především při uplatnění slev na dani z příjmu a v pracovně právních vztazích.

S pozdravem Václav Krása