Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přepočet ID

Autor Vladimír
Předmět přepočet ID
Dotaz

Dobrý den,

mám přiznaný ID 1. stupně od roku 1991, počítaný z mé tehdejší nízké mzdy. Vzhledem ke zhoršení zdravotního stavu mám od prosince 2011 změnu ID na 2 stupeň. Mohu zažádat o přepočet výše důchodu vzhledem k tomu, že v předchozích letech před změnou jsem měl relativně vyšší příjmy?

Děkuji za odpověď, hezký den - Vladimír

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vladimíre,

přepočet ID není možný. Domnívám se však, že ID II. stupně Vám měl být vypočítán z  právě dosahovaných příjmů. Proto se informujte na OSSZ zda se tak stalo.

S pozdravem Václav Krása