Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přepočet ID

Autor Hana
Předmět Přepočet ID
Dotaz Dobrý večer. Před 3.roky mi byl přiznán Id 3. stupně ze stupně 1. Při výpočtu mi bylo napsáno, že jsem přeskočila stupeň 2, proto mi vypočítávají důchod jako 2.stupeň koeficientem 0,75. 14.4.2015 mi byl snížen ID ze 3. na 2.stupeň. Můj výpočet se snížil jako bych pobírala 3.stupeň výpočtem krát 0.5 koeficientem. Přišla jsem asi o 5000 kč. Je tento výpočet oprávněný? Pobírala jsem ve 3.stupni peníze druhého a teď ve druhém pobírám ještě míň. Předem Vám děkuji za Vaši odpověď Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

obávám se, že výpočet důchodu je správný, přesto Vám doporučuji, abyste navštívila OSSZ a nechala si vše pořádně vysvětlit, abyste tomu rozumněla.

S pozdravem Václav Krása 

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz