Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přepočet ID

Autor Martina
Předmět Přepočet ID
Dotaz

Dobrý den, pane Krása,

prosím Vás o radu. Pobírala jsem dva roky ID 3. stupně 5.tisíc korun a protože mi byl z nízkého příjmu vypočten nízký důchod celé dva roky jsem při důchodu pracovala.Nyní mi byl ID snížen na 2.stupeň.Během těchto dvou let byl můj příjem vyšší než předešlá léta. Chci se zeptat je možné si nechat ID 2.stupně přepočítat?

Moc děkuji .

S pozdravem

Martina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Martino,

žádený ID není možné přepočítat. nejlépe by bylo opět požádat o ID III. stupně. Pokud byste uspěla, tak pak by Vám důchod byl přepočítán, protože by se počítal z nového základu.

S pozdravem Václav Krása