Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přepočet ID

Autor Alena M.
Předmět Přepočet ID
Dotaz

Dobrý den, mám dotaz ohledně možnosti přepočítání ID. Mám pocit, že dříve existovala možnost nechat si přepočítat výši důchodu, lze něco takového i dnes? PID mi byl přiznán v r. 1982 (exartikulace PDK v kyčli) a připadá mi, že dnes přiznávané důchody jsou daleko vyšší než dříve.Moc děkuji za odpověď a za vše, co pro nás děláte!

Alena M.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

přepočet ID již není možný. Ustanovení o přepočtu platilo do roku 1995. Od té doby není možné ID přepočítat.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.