Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přepočet ČID

Autor L. Stará
Předmět Přepočet ČID
Dotaz

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je nějaká možnost přepočtu ČID. Přes 10 let jsem pobírala na dceru příspěvek na péči (bohužel ne 15), takže při žádosti o ČID jsem měla malý základ pro výpočet ID. Nyní jsem rok pracovala na plný úvazek a odváděla i social. poj. Dále mám dotaz, když můj zaměstnavatel - fyzická osoba, má jako zaměstnance jen mě, může také požádat o "Příspěvek na podporu zaměstnanosti osob se zdravotním postižením"? A pokud ano, musí zřizovat chráněnou dílnu? Moc děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Stará,

přepočítat ČID není možné. Musela byste si požádat například o plný ID. Až splníte věk na přiznání starobního důchodu, budou Vám příjmy za ekonomické aktivity do výpočtu důchodu započítány.

S pozdravem Václav Krása