Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přepočet výše invalidního důchodu

Autor Jindřiška
Předmět přepočet výše invalidního důchodu
Dotaz Dobrý den, obracím se na Vás s následujícím dotazem. V prosinci 2009 jsem byla uznána částečně invalidní. Po úpravě vyhlášky pro posuzování invalidity mi bylo sděleno. že mi byla přiznána invalidita 1. stupně.(finanční částka byla ponechána ve výši ve které byla přiznána k ĆID) Každým dnem čekám pozvánku před posudkovou komisi, pro přezkoumání svého zdravotního stavu. Invalidita mi přiznána do roku 2012. Při invaliditě, pracuji na již dva roky na poloviční úvazek. Zajímalo by mě, zda v případě, že mi bude přiznán stupeń invalidity 1 nebo 2 dojde k přepočtu částky kterou pobírám. Jedná se zejména o započtení (byť na zkrácený úvazek) odpracovaných let. Za každý odpracovaný rok se započítavají určitá procenta při výpočtu invalidního důchodu. Zajímalo by mě o kolik by byla částka kterou nyní pobírám (ještě vypočtená jako ĆID) směrem nahoru či dolů odlišná . Děkuji za zodpovězení a přeji mnoho klientů tak spojených s Vaší poradnou jako já . JIndřiška

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jindřiško,

důchod Vám pravděpodobně bude přepočítán, ale způsob přepočítání neznám. Doporučuji Vám, abyste se s dotazem obrátila na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása