Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prehodnoceni invalidniho duchodu

Autor David
Předmět prehodnoceni invalidniho duchodu
Dotaz

Zdravim,mam dotaz ohladne meho plneho invalidniho duchodu.Duchod pobiram od roku 2005.Predtim jsem po vyuceni byl hlasen na pracovnim urade,asi rok a pul pracoval.Celou tu dobu jsem platil radne socialni a zdravotni pojisteni.Pobiral jsme i cast socialnich davek,nez jsem nasel praci.Datum narozeni je 9.12.1980.Muj plny invalidni duchod cini 5468.Nechapu proc zrovna tato castka,z ceho vypocitavali ,kde se mohla stat pripadna chyba.Vzdyt doba pro zapocitani  cini od vyuceni prave deset let,myslim ze jsem mel tuto splnenou.Moje diagnoza je schyzofrenie.Je mozne podat  nejakou namitku a prehodnotit,znam pripady co jich postihla nemoc hned po skole a berou vetsi duchod nez ja.Takze horsi, kdyz jsem nejakou dobu delal nebo jak,nechapu.S touhle castkou se neda opravdu vyzit.Prosim pomozte a poradte co mam vsechno udelat ,kam zajit, jake potvrzeni obstarat a jak stiznost nebo namitku napsat,jak postupovat.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Davide,

vzhledem k tomu, že Vám byl ID přiznán již v roce 2005, tak nemůžete nyní podávat námitku. Pokud máte splněný počet odpracovaných let a pobíral jste nějaký plat, tak výše ID je opravdu nízká. Doporučuji Vám se obrátit doporučeným dopisem na ČSSZ, Křížová 25, 150 00 Praha 5 a požádal o přepočet důchodu s tím, že se domníváte, že Vám při výpočtu ID nebyly zohledněny všechny Vaše pracovní aktivity.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.