Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

předčasný důchod a jnvalidita 2st

Autor Hana Králíková
Předmět předčasný důchod a jnvalidita 2st
Dotaz

 Dobrý večer  cážený pane předsedo Kráso. Byl mi změněn 3stinvalidity na 2st ivalidity a  měla by ch jít do starbního důchudu příští rok v říjnu . Chtěla sem se zeptat jak by mi byl počítán důchod kdybych šla už ted do předčasného . Doplatili by mi to příští rok v ríjnu kdy mám nárok na starobní mebo by mi zustal snížený.  Moc děkuji za odpověd P Králíková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Králíková,

pokud by Vám byl nyní vyměřen předčasný důchod, tak jeho výšši pak budete pobírat stále. Důchod se již po dovršení věku nároku na starobní důchod nepřepočítává. Možná by bylo lepší, kdybyste byla v evidenci úřadu práce a počkala do příštího října na dovršení věku nároku na starobní důchod.

S pozdravem

Václav Krása