Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Předčasný důchod

Autor Petr
Předmět Předčasný důchod
Dotaz

Dobrý večer,pane Kráso minulý týden jsem byl u svého lékaře a paní doktorka mi nechtěla potvrdit vstupní prohlídku nakonec mi jí potvrdila ale říkala že mi nic už potvrzovat nebude jsem na úp neberu podporu a paní doktorka jim poslala papír co s mím a co nesmím dělat ale je tam že nemohu dělat skoro nic a chci se zeptat zda-li mám si zažádat o předčasný důchod a kde se to žádá.Jěště mi řekla že nemůžu nic dělat že taková práce neexistuje nesmím stát,sedět a nic podobného děkuju

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

doporučuji Vám, abyste požádal na Okresní správě sociálního zabezpečení buď o invalidní důchod, nebo o předčasný starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása