Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přechod z plného inv.důchodu do starobního důchodu

Autor Jiří Jonáš
Předmět přechod z plného inv.důchodu do starobního důchodu
Dotaz V r. 2007 můj otec splní podmínky pro přiznání starobního důchodu.Od r. 1985 pobírá plný ïnvalidní důchod.Jak se mu důchod starobní vypočítá,a nebude mít starobní důchod nižší??

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jonáši,
starobní důchod je vypočítáván i při invaliditě stejně jako u ostatních občanů, kteří splnili podmínky přiznání starobního důchodu. Pokud žadatel o starobní důchod pobírá plný invalidní důchod, je starobní důchod přiznán pouze v tom případě, že pro občana je starobní důchod výhodnější než-li důchod invalidní. Vždy se bere v úvahu výhodnost pro občana.
S pozdravem Václav Krása