Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přechod z plné invalidity ke zdraví

Autor Škoda
Předmět Přechod z plné invalidity ke zdraví
Dotaz

Dobrý den, vážený pane Kráso,


zajímalo by mne, co se stane, když se u plně invalidní osoby III. stupně-neschopna pracovat za mimoř. podmínek zlepší zdravotní stav natolik, že nastoupí na plný úvazek do práce.

Poté, co jí odeberou PID zavolá si ji posudková komise a dotyčná osoba je prohlášena za zdravou a PID jí odeberou a je již považována za zcela zdravou jako ostatní zdraví?

Jak je vlastně možné zbavit se statusu plně invalidní osoby, když dojde ke zlepšení zdravotního stavu?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Škodo,

takto to zcela není. Popisujete případ, kdy došlo ke zlepšení zdravotního stavu natolik, že osoba nesplňuje základní podmínku pro přiznání alespoň I. stupně ID, a to ztráta pracovních schopností je nižší než 35 %. To ovšem nemusí nutně znamenat, že osoba je  zcela zdravá. Může požádat např. o průkaz ZTP, což je jiné hodnocení.

S pozdravem Václav Krása