Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PŘECHOD Z PID DO STAROBNÍHO DUCHODU

Autor ANDRLOVÁ HANA
Předmět PŘECHOD Z PID DO STAROBNÍHO DUCHODU
Dotaz

DOBRÝ DEN. O STAROBNÍ DUCHOD JSEM SI POŽÁDALA 26.4.2010. JSEM NAROZENA V ROCE 1951MÁM 42 ROKU POJIŠTĚNÍ 5 LET JSEM BYLA V PID.ROZHODNUTÍ O STAROBNÍM DUCHODĚ KTERÝ MI ZANIKL PROTOŽE MÁM O 46KČ.VYŠŠÍ INVALIDNÍ MI PŘIŠLO 9.9.2010. MEZI TÍM MI PŘIŠLO POZVÁNÍ NA LPK.NA 16.12.2010. TAM MĚ PŘENDALI Z 3 STUPNĚ INVALIDITY DO 1 STUPNĚ A MUŽU VYKONÁVAT SOUSTAVNOU VÝDĚLEČNOU ČINNOST A MUSÍM SI PLATIT ZDRAVOTNÍ A SOCIÁLNÍ POJIŠTĚNÍ. NEROZUMÍM TOMU KDZŽ MÁM UŽ NÁROK NA STAROBNÍ DUCHOD.DĚKUJI.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Andrlová,

pokud budete mít výdělečnou činost, musíte vždy platit z těchto příjmů zdravotní a sociální pojištění. Pokud máte nárok na starobní důchod, doporučuji Vám, abyste si o něj požádala a tím už nebudete mít žádnou starost s příští kontrolou a budete si moci vydělávat bez omezení.

S pozdravem Václav Krása