Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přechod z nemocenské do invalidního důchodu

Autor Kateřina
Předmět přechod z nemocenské do invalidního důchodu
Dotaz

Dobrý den,

mám dotaz. Od dubna 2008 mám nemocenskou. K 9.2.2009 jsem byla uznána jako plný invalidní důchodce. K 9.3.2009 mi praktická lékařka chce ukončit nemocenskou. Mám v práci dát výpověď  a jakou formou? Můj zaměstnavatel sám neví jak se postupuje. Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kateřino,

vzhledem k nepřítomnosti pana předsedy Václava Krásy jsem převzala Váš dotaz k vyřízení a sděluji následující.

Přechod do PID v obecné rovině nemusí znamenat odchod z pracovního poměru. Je zde možné i pokračovat v práci/s ohledem n zdravotní stav a s doporučením lékaře/,případně na zkrácený úvazek a nebo může zaměstnavatel nabídnout zaměstnanci jiné pracovní místo, jeho zdravotnímu stavu odpovídající. Pokud taková možnost není, pracovní poměr se ukončí dohodou ve smyslu zákoníku práce  dnem následujícím  po  přiznání důchodu.

Chtěla  bych ještě upozornit, že pokud by jste v zaměstnání měla možnost setrvat, zaměstnavatel by měl na vás, jako osobu zdravotně postiženou daňové úlevy a příspěvek na mzdu.

S pozdravem.

JUDr. Věra Dreslerová

poradce NRZP ČR

tel: 266 753 422