Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přechod z invalidního důchodu do starobního

Autor Hana Grocholová
Předmět přechod z invalidního důchodu do starobního
Dotaz

Dobrý den, prosila bych o radu jsem v inv.důchodu 3stupně od července 2007.V letošní roce v prosinci 2013 bych měla jít do starobního důchodu.Nikde jsem nepracovala po celou dobu jen jsem se starala o imobilní maminku asi 2 roky. Bude můj starobní důchod menší než invalidní ? Nebude pro mně lepší o starobní důchod vůbec nežádat?    Děkuji za odpověď a přeji do Vaší záslužné činnosti hodně síly a trpělivost .                                                                               

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Grocholová,

pokud pobíráte ID III. stupně, bude Váš starobní důchod stejný. Dokonce nemusíte ani odcházet do starobního důchodu a po dovršení 65 let budete Vám automaticky Váš ID změněn na starobní.

S pozdrvem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.