Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přechod z ID do starobního důchodu

Autor Ivičič Valstislav
Předmět Přechod z ID do starobního důchodu
Dotaz 1.V příštím roce bych měl jít do starobního důchodu,ale pobírám plný ID.Musím o starobní důchod požádat,nebo se mně změní ID na starobní automaticky? .Jaký je rozdíl(Kč) mezi plným ID a starobním důchodem.Mám dopracováno 38 roků, 236dnů a zdr. stav mi nedovoluje pracovat.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane,

o starobní důchod musíte požádat, jinak by Vám stále byl vyplácen plný invalidní důchod. Pokud jste celý život pracoval, doporučuji Vám požádat o starobní důchod, protože s velkou pravděpodobností bude vyšší než Váš současný invalidní důchod. Zákon. úprava je taková, pokud by starobní důchod byl nižší než invalidní, tak se vyplácí vždy ten důchod, který je pro příjemce výhodnější.

 

S pozdravem.

 

Václav Krása