Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přechod z ID do starobního.

Autor JIŘINA.SLÁDKOVÁ
Předmět Přechod z ID do starobního.
Dotaz

Dobrí den. Mam na vás dotaz.Jsem už 10let v plném ID.Letos v listipadu mam už nárok na starobní protože je mi 58 let a vychovala jsem 4děti.Príští rok mám jít po 3letech před komisi.Jsem po rakovině prsu.Jelikož je vše už asi 3roky v normě tak mě lékařka vysadila léky .Protože myslím že mi sníží stupěn ID.Prosím o radu zda mám zažádat o starobní hned nebo to nechad před komisi pokud mě sníží stupěn ID.A jak to bude jestli mi budou starobní přepočítavat nebo mi ostane výše ID. Předem děkuji za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Sládková,

pokud máte nárok na starobní důchod, doporučuji Vám, abyste si okamžitě požádala o starobní důchod a před žádnou komisi nechodila. Váš starobní důchod nemůže být nižší než současně vyplácený ID.

S pozdravem Václav Krása