Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přechod z ČID na plný ID

Autor Hana Broumová
Předmět Přechod z ČID na plný ID
Dotaz Dobrý den. Mám od roku 1999 částečný invalidní důchod. od roku 2000 jsem jako OSVČ s nízkým příjmem neplatila soc. poj.. Od května roku 2004 jsem zaměstnána a pobírám minim. mzdu. Od června 2008 jsem v neschopnosti a letos jsem si podala žádost o plný invalidní důchod. Chtěla bych vědět, jak se mi v případě přiznání bude plný inv. důchod vypočítávat. zda je to dvojnásobek toho co pobírám nyní jako částečný, nebo zda se bude vypočítávat z toho, co jsem si vydělala poslední roky. Má mzda byla poslední roky velmi nízká a měla bych o hodně méně než při prvním výpočtu v r. 1999. Děkuji za odpověď. Broumová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Broumová,

PID se nestanoví tak, že je to dvojnásobek ČID. PID se vždy vypočítává z aktuálních příjmů.

S pozdravem Václav Krása